Zdeněk Trnka

Hudební skladatel

 


Zdeněk Trnka byl přijat za čestného člena Společnosti českých skladatelů v rámci AHUV.

 

kulturní cena Trutnova

Zdeněk Trnka obdržel v r. 2014 prestižní kulturní cenu města Trutnova za celoživotní přínos !

Tisková zpráva

 

Sponzoring

V případě zájmu o sponzoring některého z našich projektů nás prosím kontaktujte. 
trnka@finpo.cz.

 

 

 

Umělci

27. Listopadu 2015 se v trutnovském UFFO uskutečnil

 JUBILEJNÍ

KONCERT K 90. NAROZENINÁM

ZDEŇKA TRNKY

Zdeněk TrnkaZdeněk Trnka, východočeský skladatel a nositel kulturní ceny města Trutnova za rok 2014  byl skvělý pedagog (učil do svých 80 let), dirigent, muzikant, zpěvák a intelektuál. Vychoval 41 ročníků studentů. Avšak na 9 let byl minulým režimem v době „normalizace“ donucen školství opustit a byl zcela odstaven od veřejného života. Za totality se mu nikdy nepodařilo dostat svou hudbou na veřejnost, žádný z profesionálních interpretů nemohl ani nesměl provést jeho skladby. Nebyl členem OSA. Avšak přijat být nesměl, protože se jeho skladby nemohly hrát, údajně také proto, že nemá oficiální hudební vzdělání. A to, že se vzdělával sám, že si platil soukromé hodiny u uznávaných skladatelů, nemělo tehdy žádnou váhu... více na o autorovi 

 

Komorní filharmonie Pardubice

Komorní filharmonie pardubiceJeden ze špičkových českých orchestrů je svým obsazením menším symfonickým tělesem haydnovsko-mozartovského typu. Jako nejvýznamnější profesionální orchestr Pardubického kraje má nezastupitelnou roli v hudebním životě tohoto regionu. V Pardubicích pořádá abonentní cykly, koncertuje v dalších městech kraje i celé republiky. Pravidelně se účastní předních festivalů v České republice a znají ho také posluchači v mnoha prestižních koncertních sálech v Evropě i zámoří.

Marek Štilec

Marek Štilec DirigentMarek Štilec patří k nejvýraznějším představitelům mladé generace českých dirigentů. V listopadu 2014 zaujal veřejnost v Praze dirigováním koncertu, na němž vystupovala Vanessa Mae a Jose Carreras ve vyprodané O2 aréně (12. 000 návštěvníků), a řadou mezinárodních úspěchů jako bylo dirigování v New World Symphony na Floridě pod patronací Michaela Tilsona Thomase nebo množstvím mezinárodních ocenění nahrávek z tvorby Zdeňka Fibicha pro společnost Naxos /2 x „Nahrávka týdne“ („Album of the week“) pro stanici WQXR v New Yorku, Nahrávka roku („Recording of the Year“) 2013 a 2014 pro MusicWeb International, „Projekt roku 2013“ pro časopis Hudební rozhledy a 2 x Tip Harmonie 2014).

Adam Piotr Zukiewicz

Adam Piotr ZukiewiczAdam Piotr Zukiewicz je vynikající klavírista a pedagog působící na University of Nothern Colorado. Díky svému talentu se dostal nejprve ke studiu hudby na Královské akademii v Londýně, magisterské studium absolvoval v USA, doktorské studium hudby dokončil v Torontu. V klavírních soutěžích získal již řadu nejvyšších mezinárodních ocenění. Sólově vystupuje po celé Evropě, Spojených státech, Kanadě, Japonsku a Brazílii. V roce 2009 uspořádal mj. sérii hudebních workshopů na St. Michael’s Choir School v Torontu, a tak zprostředkoval studentům setkání s renomovanými umělci na mezinárodní úrovni. Do svého repertoáru zařadil klavírní sonátu Červnová nokturna Zdeňka Trnky (světová premiéra v Trutnově 27.11.2015, zámořská premiéra 25.2.2016 v kanadském Edmontnu). Sonáta zazní i v rámci recitálu Adama Zukiewicze na festivalu „Nocturnes in the City“ v Torontu 13. března 2016. Suchovršická Červnová nokturna Zdeňka Trnky také brzy prožijí i posluchači v Coloradu a v Hong Kongu.